COVERSAFE

Zdielaj

Coversafe, revolučné riešenie antimikrobiálnej ochrany, využívame aj u nás v ambulancii.      

Náhodou som sa dozvedela o tejto novinke, ktorá má vzhľadom na súčasnú vážnu epidemiologickú  situáciu zaujala a po preštudovaní materiálov, konzultácii so zamestnancami firmy, som sa rozhodla vylepšiť podľa možností, touto fóliou aj priestory našej ambulancie. Takže okrem pravidelnej dezinfekcie povrchov a  plôch v našej ambulancii,  pravidelnému vyžiareniu priestorov germicídom a ozónom, vetraniu,   dezinfikovaniu rúk pacientiek, meraniu teploty a dodržiavaniu R-O-R, budeme mať na kľučkách a stoloch, ktoré sú najviac používané aj túto novú ochrannú fóliu.         

Ide o  samolepiacu fóliu s vynikajúcimi antimikrobiálnymi vlastnosťami. Ľahko sa nanáša na všetky typy povrchov, ako sú stoly, zábradlia, ale aj  kľučky dverí. Nám ju kvalitne naniesli zamestnanci firmy, ktorá ju vyrába. Fólie sú účinné aj proti vírusom (vrátane koronavírusu SARS-CoV-2 zodpovedného za COVID-19) a samozrejme sú účinné proti  baktériám a kvasinkám. Výhodou je, že ich účinnosť je garantovaná dlhodobo. Zaručujú to štvorročné testy. Zároveň ide o prírodnú a biokompatibilnú technológiu, ktorá je bezpečná pre pokožku a pre životné prostredie. Je možný  kontakt s potravinami, preto ju  možno použiť na stoly aj v stravovacích priestoroch. 

Ochranné riešenie po aplikácii je diskrétne, tenké, priehľadné a matné. Inštalácia je ľahká a následné odstránenie ide bez zvyškov na väčšine povrchov. Je odolná voči čistiacim prostriedkom, je teda možné čistiť takýto povrch, bez vplyvu na antimikrobiálnu aktivitu. 

Prípadné poškodenie, odretie tiež nemá žiadny vplyv na antimikrobiálnu aktivitu. 

COVERSAFE výrazne obmedzuje šírenie vírusov a baktérií a chráni ľudí. Prelomová technologická inovácia spočíva v integrácii minerálnej keramiky zmiešaním s rôznymi materiálmi. Tieto minerálne guľôčky pôsobia ako katalyzátor, ktorý vytvorí dokonalú dekontamináciu.

 

 Ako dobrý príklad mi poslúžila skutočnosť, že fólia bola nainštalovaná aj v jednejpotravinárskej výrobnej prevádzke tu na Liptove. Po niekoľkých dňoch bežného používania kľučiek a zábradlí boli metódou steru odobraté vzorky z povrchov s fóliou CoversafeTM a z kontrolných povrchov (bez fólie). Výsledky, kde bola aplikovaná fólia, boli výborné. Testovanie robilo akreditované skúšobné laboratórium. 

Porovnávacia fotografia z kultivácie vzoriek z kľučky s fóliou Coversafe TM a z kľučky bez 

Firma GERGONNE má zastúpenie na Slovensku so sídlom práve v našom meste, takže prečo nevyužiť takúto možnosť, ktorou je okrem rýchleho vybavenia všetkých náležitostí aj kvalitná inštalácia. V prípade záujmu viac informácii nájdete na webovej stránke www.coversafefilm.com alebo www.gergonne.sk.


Zdielaj

Comments are closed.